Kasetony z licem z pleksiOferujemy pełną obsługę:

  • projekt
  • wykonanie
  • montaż
  • uzyskujemy zezwolenia na montaż
  • doradzamy

Na lico stosujemy mleczną pleksę o grubości od 3 do 5 mm w zależności od wymiarów kasetonów. Płyta pleksi ma maksymalny wymiar 2.05×3.05 m. Dlatego bez łączeń lica można budować kasetony o maksymalnie takich wymiarach. Przy większych kasetonach stosowało się kiedyś łączenie pleksi na tzw. zamek . Obecnie w takim przypadku robi się kasetony z licem z winylu.

Zamiast pleksi można użyć tańszego materiału: mlecznego polipropylenu komórkowego, który występuje w płytach nawet 2×6 m. Ma on jednak ograniczenia. Jakość świecenia poprzez ten materiał jest dużo niższa niż w przypadku pleksi. Po podświetleniu widać cienie ( prążki ) ścianek komórek, z których zbudowana jest płyta. Nie nadaje się on do budowy reklam wysokich, gdyż łatwo się łamie. Najlepiej budować kasetony z licem z polipropylenu komórkowego do 1 m wysokości.

Grafika może być wycinana z folii lub drukowana na folii samoprzylepnej i naklejana na pleksę. Drugą opcję stosujemy gdy ma ona dużo szczegółów, lub przejścia tonalne kolorów. Grafikę drukowaną można dodatkowo zabezpieczyć przez wypłowieniem poprzez naklejenie bezbarwnej foli UV. Do kasetonów świetlnych stosujemy specjalnie zaprojektowane do podświetleń folie translucentne o przedłużonej gwarancji i lepszej przepuszczalności światła.

Obudowy kasetonów reklamowych spawane są z blachy aluminiowej lub dedykowanych dla reklamy świetlnej profili aluminiowych. Mogą być później malowane proszkowo. Najczęściej obudowy są prostokątne ale jesteśmy w stanie wykonać prawie każdy kształt.

Podświetlenie realizujemy za pomocą świetlówek lub diod LED. Te ostatnie ze względu na coraz niższy koszt stają się głównym źródłem światła. Zalety

  • niski pobór prądu
  • długi okres świecenia
  • małe wymiary pozwalające podświetlić skomplikowane kształty
  • możliwość zaprogramowania częstotliwości zapalania

Diody typu RGB pozwalają też na płynną zmianę koloru świecenia. Stosujemy taką ilość modułów ledowych aby uzyskać równomierne świecenie reklamy.

Reklamy mogą być wyposażone w wyłącznik zmierzchowy załączający oświetlenie o zmroku i wyłączający o świcie lub zegar sterujący, który umożliwia sterowanie według indywidualnych nastawień.

Zadzwoń i zapytaj o indywidualną wycenę: 601 29 40 48
Zapraszamy do kontaktu!

wróć